David Hockney jest malarzem, znanym również z charakterystycznych kolaży fotograficznych, tzw. joiners. Zafascynowany ideą szerokiego widzenia, nie chciał jednocześnie zaakceptować zniekształceń, jakie powodował obiektyw szerokokątny. Nie godząc się więc na niedoskonałości techniczne niezależne od swojej wizji artystycznej, zaakceptował niedoskonałości jakie niesie ze sobą fotograficzny kolaż. Stworzył autorski sposób na pokazanie obiektu nie tylko szeroko, ale także z kilku stron równocześnie. Odwołuje się tym samym do prac kubistów, którzy postulowali przedstawianie trzech wymiarów na dwuwymiarowym płótnie.

Wybrany obiekt fotografuje w kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu fragmentach, które następnie, niczym puzzle, składa w całość. Mimo że wciąż mamy do czynienia z fotografią, powstałe dzieło jest czymś więcej. Multiplikacja obrazu, która jest jedną z podstawowych cech fotografii, w tym wypadku daje się wykorzystywać do zabawy i kreowania zupełnie nowych kadrów.

Korzystając z możliwości natychmiastowego wydruku zdjęć w ramach warsztatu można wypróbować technikę Hockneya do własnych prac. Zdjęcie staje się dla nas punktem wyjścia do własnych wizji rzeczywistości.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien