Był to projekt składający się z tygodniowego cyklu dziewięciu różnych akcji fotograficznych zorganizowanych na terenie krakowskiego Kazimierza. Każda z nich miała zwrócić uwagę na specyfikę miejsca jakim jest Kazimierz. Za pomocą fotografii chcieliśmy połączyć przeszłość z teraźniejszością i doprowadzić do spotkania mieszkańców z turystami. Zapisać na nieco dłuższą chwilę ich obecność w tym miejsce. Projekt był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Priorytet Edukacja Kulturalna). PRZENOŚNE ATELIER FOTOGRAFICZNE 7 i 9 września na Placu Nowym rozstawione zostało Przenośne Atelier Fotograficzne. Jakub Certowicz, Tomasz Kaczor i Juliusz Sokołowski wykonywali portrety przechodniom. Każda z fotografowanych osób, dostawała pamiątkowe zdjęcie zrobione na wielkoformatowym Polaroidzie. Od 11 września duże wydruki portretów wybranych, anonimowych osób można było zobaczyć wyeksponowane na słupie ogłoszeniowym na rogu ul. Estery i ul. Józefa na Kazimierzu.

Więcej zdjęć: Przenośne Atelier Fotograficzne - akcja
Przenośne Atelier Fotograficzne – efekty

ZDĘCIA TURYSTÓW ODWIEDZAJĄCYCH STARĄ SYNAGOGĘ 8 i 9 września na placu przed Starą Synagogą zbiorowe portrety ludzi ją odwiedzających wykonywali Grzegorz Pędzich i Kamil Rogulski. Od 11 września, przez około pół roku można było je oglądać na ogrodzeniu synagogi. ZDJĘCIA PRZECHODNIE Akcja polegała na wykonywaniu przechodniom zdjęć w formacie legitymacyjnym . Każdy uczestnik działania otrzymywał od fotografa trzy egzemplarze zdjęcia, czwarty pozostawiał na tablicy znajdującej się obok miejsca portretowania. W ten sposób powstała mozaika przedstawiająca twarze ludzi, którzy wzięli udział w akcji. Uczestnicy działania wymieniali się między sobą swoimi portretami.

Zdjęcia: Zdjęcia przechodnie

GRA MIEJSKA „SWOJĄ DROGĄ” Uczestnicy gry miejskiej „Swoją drogą” wyruszyli w podróż po Kazimierzu w poszukiwaniu miejsca ze starej fotografii. Musieli odwiedzić wyznaczone miejsca i odpowiedzieć na pytania dotyczące ich historii. Za poprawną odpowiedź otrzymywali fragmenty zdjęcia przedstawiającego poszukiwane miejsce. Ich zadaniem było nie tylko znalezienie miejsca ze starej fotografii i je sportretowanie go ale także fotograficzne udokumentowanie podróży i selekcja zdjęć prezentowanych później na wystawie.

Zdjęcia: Gra miejska

PODRÓŻE KAZIMIERZA Uczestnicy akcji wyposażeni w aparaty typu Polaroid mieli za zadanie nawiązać rozmowę z przechodniami i dowiedzieć się jakie jest ich wymarzone miejsce podróży a następnie stworzyć instalację z wykorzystaniem mapy świata i Kazimierza, na której mieli zaznaczyć miejsce spotkania. Akcja „Podróże Kazimierza” była kontynuowana na ulicy Szerokiej. Tam też odbyła się ekspozycja wykonanych podczas dwóch dni prac.

Zdjęcia: Podróże Kazimierza

OCZAMI DZIECKA Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Józefa Dietla w ramach akcji „Oczami dziecka” z aparatami typu Polaroid odwiedziły ich ulubione miejsca na Kazimierzu oraz miejsca wyznaczone w grze miejskiej „Swoją drogą”, wystawę „Office du Tourisme” w kawiarni Alchemia oraz „Przenośne Atelier Fotograficzne” rozstawione na Placu Nowym. Efektem akcji była przestrzenna mapa dzielnicy wykonana z wykorzystaniem zdjęć, które powstały podczas spaceru.

Zdjęcia: Oczami dziecka

SUBIEKTYWNA MAPA MIASTA To akcja skierowana do mieszkańców Kazimierza. Jej uczestnicy otrzymywali aparaty typu Polaroid by wyruszyć z nimi w przestrzeń dzielnicy w poszukiwaniu ulubionych miejsc. Tego samego dnia z wykonanych zdjęć tworzyli subiektywne przewodniki po Kazimierzu. Mapy prezentowane były na nieczynnych stoiskach handlowych na Placu Nowym.

Zdjęcia: Subiektywna mapa miasta
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien